Adım Adım Resmi Site
X

2008 yılından beri toplumca canımızın sıkıldığı, tasalandığımız zamanlar da dahil olmak üzere birlikteliğin iyileştirici gücünü kullanarak umut yeşertmek için -bugün sayısı 80 bini aşan- gönüllü koşucular/yüzücüler/bisikletçiler/dağcılar ile bir araya geliyor ve iyiliği yaydıkça yayıyoruz. 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 ile mücadele ettiğimiz bu dönemde de her zaman olduğu gibi sivil toplumun yanındayız. Adım Adım çatısı altındaki STK'ların, içinde bulunduğumuz dönemde yürüttükleri projelerin ve STK yöneticileri ile gerçekleştirmiş olduğumuz söyleşilerin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. 

 

Bugünleri de atlatacağımıza, hep birlikte yine el ele, sırt sırta, omuz omuza parkurlarda iyilik peşinde koşacağımıza olan inancımız tam. Yeter ki #EvdeKal'alım, sağlıkla kalalım ve umudumuzu yitirmeyelim. 

 

STK'lara destek olmak isterseniz bize de yazabilirsiniz: iyilikpesindekos@adimadim.org

 

Şu anda yapılacak her bağış STK'lara çok iyi gelecektir ancak destek vermeyi yalnızca maddi destek olarak da düşünmemekte fayda var. Sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla yaptığınız online buluşmalarda STK'ların projelerinden bahsetmeniz de çarpan etkisi yaratacak ve sağlanmak istenen fayda artacaktır. 

 

TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI (TEGV)
İlköğretim çağındaki çocukların, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlayan çalışmalar yürüten vakfın Genel Müdürü Sait Tosyalı ile buluştuk. 

                                    


HAYAT SENDE DERNEĞİ                                         

Devlet koruması altındaki gençlerle ilgili gerçekleştirdikleri güncel projeleri öğrenmek için Genel Sekreter Nur Çubuk Karan, Sosyal Hizmetler Uzmanı Rumeysa Bozdemir ve Projeler Asistanı Tuğçe Ekin ile bir araya geldik.

                                 


KADIN EMEĞİNİ DEĞERLENDİRME VAKFI
Dar gelirli kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmak, yerel kalkınmada liderliklerini güçlendirmek amacıyla faaliyet gösteren KEDV'den Koordinatör Didem Demircan ve Kaynak Geliştirme Koordinatörü Selen Gökdeniz ile buluştuk.                                

                                        


ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI (ÖRAV)
Çocuğun yüksek yararını gözeterek, öğretmen eğitimi alanında faaliyet gösteren vakıfta gerçekleştirilen güncel projeleri öğrenmek için Kaynak Geliştirme ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Ceylan Tokcan ve Eğitim Direktörü Arzu Atasoy ile buluştuk. 

 

                               


 

KANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİ

Sağlıklı ya da kanser hastası olan herkese, kansersiz bir dünyanın mümkün olduğunu anlatan ve bu hastalıkla tanışmamaları için faaliyet gösteren derneğin Kurucu Başkanı Dida Kaymaz ve Genel Müdürü Petek Kışlalı ile bir araya geldik. 

                                 TİDER - TEMEL İHTİYAÇ DERNEĞİ
İnsanların temel ihtiyaçlarına adil ve eşit şekilde ulaşabilmesi için çalışmalar yürüten ve gıda başta olmak üzere israfı önleyerek ekolojik ve ekonomik değer yaratmak üzere projeler gelişrtiren TİDER'in Kurucu Başkanı Serhan Süzer ile bir araya geldik. 

TİDER, Destek Market'te olduğu gibi, aynı faaliyet alanında bulunan
STK'ların rahatlıkla uygulayabilecekleri bir model geliştirme peşinde yine,
takipte kalın!

                                  
 


ALS - MNH DERNEĞİ
ALS hastalığının tedavisinin bulunması için klinik çalışmalarının başlatılmasını, tedavisi bulunana kadar da hastaların yaşam kalitesini artıracak yönde maddi ve manevi yardımlar ile mutlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak üzere faaliyetler yürüten derneğin Başkan Yardımcısı Dr. Alper Kaya ile buluştuk. 

                          


AKUT - ARAMA KURTARMA DERNEĞİ
Dernek Başkanı Recep Şalcı ile buluştuk.


GÜLMEK İYİLEŞTİRİR DERNEĞİ
Kurucu Başkan Aslı Bastıyalı ile buluştuk. 


HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 
Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak ile buluştuk. 


KORUNCUK VAKFI
Haklarından yoksun kalmış çocukların karşılaşabileceği olumsuz sosyal etkileri minimuma indirmek için faaliyetlerde bulunarak, aynı amaca yönelik önleyici, koruyucu ve iyileştirici çalışmalar yürüten vakfın Genel Müdürü Ayşe Güveniş ile bir araya geldik.


DOWN SENDROMU DERNEĞİ
Down sendromlu bireylerin bağımsız, üretken ve toplumla bütünleşen bir yaşam kurabilmeleri için çalışmalarını sürdüren Down Sendromu Derneği Genel Sekreteri Fulya Ekmen ile buluştuk.

                          


TÜRKİYE ALZHEIMER DERNEĞİ
Halkın Alzheimer hastalığı ve bakımı konusunda bilinçlendirilmesi, eğitilmesi ve bu hastalıktan muzdarip kişi ve ailelerin yaşam kalitesinin artırılması konularında çalışmalar yürüten derneğin Genel Sekreteri Füsun Kocaman ile buluştuk.
                          


EGE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI

Türkiye’de fırsat eşitsizliğinin olmadığı bilimsel, yaratıcı, sorgulayıcı ve katılımcı bir eğitim sistemi için çalışmalarını sürdüren EÇEV'in Kaynak Geliştirme ve İletişim Koordinatörü Fatih Akdan ile buluştuk. 

                            


TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI                                                          
         
Gençlerin sosyal sorumluluk çalışmalarına gönüllü olarak katılmasını sağlayarak, toplumsal sorumluluklarını ve kişisel gelişimlerini destekleyen çalışmalar sürdürenToplum Gönüllüleri Vakfı - TOG Genel Müdürü Murat Çitilgülü ile buluştuk. 

                             


MAYA VAKFI


Özgür, güvenli ve üretken bir çocukluk yaşamış sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum hayaliyle kurularak, faaliyetlerinin odağına dezavantajlı ve travmaya maruz kalan çocukları yerleştiren vakıf, Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek programıyla, çocukların sahip oldukları potansiyeli ortaya koymalarına, kendilerini özgürce ifade etmelerine ve yaratıcı düşünce geliştirmelerine destek oluyor. Vakıfla ilgili güncel gelişmeleri öğrenmek amacıyla Genel Müdür Dr. Jülide Ergin ve Klinik Programlar Koordinatörü Gizem Konuş ile bir araya geldik. 

                             


KANSER SAVAŞÇILARI DERNEĞİ


Kanser tanı ve tedavi sürecinde ideal tedavi ortamının /sisteminin oluşturulması için katkı sağlamak ve çözümler geliştirmek amacıyla; eğitim, farkındalık ve psikolojik destek projeleri yürüten Kanser Savaşçıları Derneği'nin Başkanı Aslı Ortakmaç ile bir araya geldik.