Runtalya Maratonu

RUNTALYA 2022

Gel bize, katıl bize 🙂

N Kolay İstanbul Maratonu’nu koştuk, sıra geldi Runtalya’ya.

SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARIYLA BAŞLAYALIM MI?

İlk göz ağrımız Runtalya Marathon’da bu yıl 15. kez gerçekleştireceğimiz Adım Adım Yardımseverlik Koşusu ile ilgili gelen soruları aşağıda sıralayıp, cevaplandırmaya çalıştık. Bu arada bir de WhatsApp Grubu kurduk Adım Adım antrenörleri, STK’lar ve tüm koşucuların bulunduğu; bekleriz:
https://chat.whatsapp.com/JdE2LSAtS9w8a4gO14zi5z

Soru: Bu sene de Antalya’da hep birlikte eğleneceğimiz bir Adım Adım organizasyonu olacak mı?
Cevap: 13 yıl boyunca, binlerce kişiyle senenin 3 günü aynı otelde bir arada bulunarak, festival tadında bir koşu deneyimi yaşamaya pek alışmış, Mart ayını iple çeker olmuştuk ki pandemi girdi hayatımıza tam 2 yıl önce yine Antalya’dan evlerimize dönerken. Ve pandemi halen etkisini sürdürdüğünden 2021 yılında olduğu gibi bu yıl da Adım Adım olarak toplu bir organizasyon gerçekleştirmemeye karar verdik.

Soru: Ben Mart başında Runtalya’da koşacağım, bağış toplayabilir miyim?
Cevap: Toplu organizasyon yapmayacağız ama yardımseverlik koşusu kampanyalarına aynen devam ediyoruz. STK projeleri 7 Şubat’tan itibaren görünür hale gelecek, takipte kalın: https://ipk.adimadim.org/etkinlikler
Henüz yarış kaydınızı tamamlamadıysanız: https://runtalya.com/

Soru: Daha önce otel rezervasyonunu kolayca yaptırabiliyorduk, peki şimdi önerebileceğiniz bir yer var mıdır?
Cevap: Yıllardır Antalya’daki şehir içi transferimizi üstlenen Ali Gültekin bu sene bizlere konaklama konusunda da destek olacak. Eğer henüz otelinizi ayarlamadıysanız, linkteki WhatsApp grubu üzerinden Ali’ye ulaşabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/E0ZVKvpbWQxIb80GEQwPSj

Her sene olduğu gibi, bu sefer de Akra’da konaklamak isterseniz, Adım Adım’a özel fiyatları öğrenmek için 444 40 45’i arayabilirsiniz!

Soru: Adım Adım t-shirt dağıtımı yapılacak mı Mart’ta?
Cevap: Evet. 2020 – 2021 – 2022 yıllarında İPK üzerinden yürütmüş olduğunuz kampanyalarda en az 10+ bağış topladıysanız, maraton kitlerinin dağıtılacağı
Terra City AVM’deki fuar alanında bulunacak Eker I Run standına bekleriz. Maraton Fuarı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Soru: Runtalya öncesinde iyilik peşinde koşanlarla buluşup, bir ısınma koşusu yapma imkanımız olur mu?
Cevap:

Diğer soruları da merak ediyoruz; varsa yollayın, gelsin: iyilikpesindekos@adimadim.org

RUNTALYA MARATONU

Antalya’da gerçekleşen maraton, Türkiye’deki en keyifli koşulardan biridir. 10 km, Yarı Maraton (21 km) ve Maraton (42 km ) etapları vardır.
Yarış öncesi hatırlatmalarımızı okumak isterseniz, şöyle alalım sizi.
Antalya, eğlencedir, koşudur ve yardımseverlik koşusunun en güzel yaşandığı yerdir. Önceki senelerin nasıl geçtiğini görmek isterseniz, videoya göz atabilirsiniz.