Adım Adım Koşu Bütün Zamanlar

2011 Ocak ayı Adım Adım için çok önemli bir aydı.

 

Doğduğumuz, büyüdüğümüz yer olan Belgrad Ormanı’nda bizim gibi koşmaktan keyif alan, yardımseverlik yapmayı, gönüllü olmayı hayatın bir parçası sayan kişileri bir araya getirmek; açıkçası ayda bir sabah ormanın mis gibi kokusunu hep beraber içimize çekmek bir keyif koşusu yapalım istedik.

Gördük ki bu hayali kurarken pek de yalnız değilmişiz. 7 yıldır, 4.650 kişi, 12.000 kere koştu Neşet Suyu Parkuru’nda. Ortada bir yarış, bir ödül, ciddi anlamda bir sıralama yokken üstelik…

7 yıldır, 4.650 kişi sohbet etti, koşu sonunda evden getirdiklerini paylaştı, ormanı konuştu, yardımseverliği konuştu, koşmayı konuştu. Kimi 1 kere koştu, kimi 59 kere. Kimi 19 dakikada koştu, kimi 1 saatte. Kimi bebeğini getirdi, kimi annesini, kimi de dört ayaklı arkadaşını 🙂 Biz böyle buluşmayı çok sevdik, ne kadar farklı, o kadar güzel her şey.

Sohbetimiz, yediğimiz, içtiğimiz kulaklarımızda, hafızamızda. Ne çok paylaşmışız ama koşu kayıtlarını, her ay yayınlamış, sonra kendimize saklamışız.

Bir araya getirmek kolay olmadı elbette ancak uğraştık ve sizlerle paylaşmak istedik. Adım Adım olarak en sevdiğimiz şey, bildiğimiz her şeyi, topladığımız bütün veriyi paylaşmak; yani alabildiğine şeffaf olmak.

İşte 7 yıldır koştuğumuz her bir koşunun süresi, ortalama süreniz ile birlikte, en hızlı ve en yavaş süreleriniz. Nereden, nereye gelmişsinizdir kimbilir.

Olur da bir gün ormandan sıkılırsanız, işte size Adım Adım ile birlikte iyilik peşinde koşan 40 bin gönüllünün en çok sevdiği koşu parkurları – www.adimadim.org/adim/55/turkiyeparkurlar.aspx

Not – Eğer isminizin 1’den fazla farklı şekillerde yazıldığını düşünüyorsanız lütfen bize haber verin. hareketegec@adimadim.org

2 kere ve daha fazla koşanların ortalama, en kısa ve en uzun sürelerini görmek için tıklayın…

Bugüne kadar kim, kaç kere koşmuş ve her birinde süresi neymiş diye merak ediyorsanız, tıklayın…