Antrenman Önerileri

İnsan hayatında iki önemli an vardır. İlk koştuğu an ve neden koştuğunu anladığı an.
Bir AAtasözü
 
Her konuda olduğu gibi sporda da ilerlemenin tek yolu düzenli ve doğru antrenmandır. Sporun hayat boyu sürdürülmesi için motivasyonun yüksek tutulması ve de sakatlık ve hastalıkların önlenebilmesi çok önemlidir. Adım Adım olarak hem düzenli antrenman yapma olanakları sağlıyor, hem de üyelerimizin paylaşımları sayesinde önemli bilgi alışverişinde bulunabiliyoruz. COVID-19 pandemi önlemleri kapsamında Mart 2020’den beri ara verdiğimiz Adım Adım Antrenmanları için Eylül 2021 itibariyle yeniden start verdik.

Adım Adım KOŞU

Düzenli grup antrenmanlarının yanı sıra, her ayın ilk Cumartesi sabahı İstanbul Belgrad Ormanı Neşet Suyu Parkuru’nda antrenman koşusu niteliğindeki Adım Adım Koşu düzenlenmektedir. Bu keyifli etkinlik ile her ay performans durumumuzu da gözden geçirmiş oluyoruz.

Antrenman programları Adım Adım gönüllü antrenörleri tarafından güvenilir kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır.
Bu bölümde verilen programlar genel öneridir; herkesin kişisel ihtiyaç ve tercihleri farklı antrenman programları gerektirebilir.

 

5 Km Antrenman

10 Km Antrenman

15 Km Antrenman

Yarı Maraton (21 Km) Antrenman

Maraton (42 Km) Antrenman

Koşucunun Galaksi Rehberi

Yeni başlayanlar ve her seviyeden koşucular için faydalı bilgiler içeren Koşucunun Galaksi Rehberi’ne ulaşmak için >>

Koşucunun Galaksi Rehberi gönüllü antrenörlerimiz tarafından özenle seçilmiş, ayakkabı seçiminden, beslenmeye, esneme ve güçlendirmeye çeşitli başlıklar altında listelenmiş içeriklerden oluşmaktadır.