İyilik Peşinde Koşan Kurumlar

2008 yılından beri pek çok kurumsal takım iyilik peşinde koştu.

Takımların bazılarını kurum, bazılarını ise çalışanları kurdu ve onlar kendilerini kurumlarına o kadar bağlı hisseden kişilerdi ki bu güzel amaçlarını kurumlarının adı ile pekiştimek istediler.

Kurumsal Yardımseverlik Koşusu Neden Önemlidir ve Ne Gösterir?

1- Bize göre bir kurumun sosyal sorumluluk projelerinde ne kadar aktif ve başarılı olduğu, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini çalışanları ile ne kadar paylaştığı ve onlardan gelen projeleri ne kadar desteklediği ile ölçülür.

2- Bize göre bir kurumun ne kadar sağlıklı olduğu, finansalları ile değil, çalışanlarının zihin ve beden sağlığı ile ölçülür ki koşmak, bisiklete binmek ve yüzmek, istenen sonuca ulaşılmasını sağlayacak harika yöntemlerdendir.

3- Bize göre bir kurumun çalışanlarının ekip çalışmasına yatkın olup olmadıkları, beraber aldıkları eğitimlerin sayısı ile değil, beraber antrenman yapıp, takım olarak aynı hedefe koşmaları ile de ölçülebilir.

Kurumsal Yardımseverlik Koşusu, bu üç önemli göstergeyi harmanlamakta ustadır.

15 yıldır iyilik peşinde koşan kurumların tam listesi aşağıda yer almakta. 2008 yılından, 2022 yılı Aralık sonuna kadar hepsinin ulaştığı, gönüllü koşucu / bisikletçi / yüzücü, bağışçı ve bağış tutarlarını görmek mümkün.

Evet bazı kurumlar sadece 1 gönüllü sporcu ile listedeler ama unutmayın ki 1 sıfırdan büyüktür:)

Bu listeye öyle kolay kolay girilmez.

Koskoca Türkiye’de sayıları 1.794

ancak

Adım Adım’ın kurulduğu günden bu yana toplanan 154.9 milyon TL bağışın 55.7 milyon TL’sini bu kurumların iyi çalışanları topladı.!!!!

Kurumsal yardımseverlik koşusu takımları kuruldu ve belki de bugüne kadar hiç koşmamış / sportif amaçla yürümemiş bir çok kurum çalışanı, iyilik peşinde koşup, yürüyerek ya da bisiklete binerek veya yüzerek bir çok insanın hayatına dokundu, dokunduğu hayatları güzelleştirdi. 

Peki Sizin Kurumunuz Nasıl İyilik Peşinde Koşar?

1- Kurumunuzun iyilik peşinde koşmasını istiyorsanız veya nasıl koşabilir diyorsanız hemen bir mail atın. 

2- Kurumsal koşu takımı ile ilgili bilgi almak isteyen kurumlar ve/veya kurum çalışanlarının aradıkları tüm bilgilere buradan da ulaşabilirsiniz. Önemli not:

AŞAĞIDAKİ LİSTE 2008-2022 Aralık arasında yardımseverlik koşusu yapan kurumları kapsar.

*Aşağıdaki kurum isimleri, koşucuların yazdıkları isimlerdir. Bu isimlere ADIM ADIM müdahele etmez ve edemez. Kurum isimlerini sadece ‘Takım Kaptanları’ kampanya süresince değiştirebilirler. Bu bilgi koşuculara kampanya açarken ve kampanya süresince verilir. Kampanya kapandıktan sonra bu takım isimleri maalesef değiştirilemez.

**Ve daha da önemlisi, ‘Kurumsal Takım’, ipk.adimadim.org’ta bireysel profili bulunan kişilerin, kampanyalarını açarken, Takım Kaptanı tarafından oluşturulmuş takımlarını seçmeleri anlamına gelir. ipk.adimadim.org’daki bir profil tarafından oluşturulacak herhangi bir kampanyaya ait linkin tüm kurum çalışanları tarafından çevreleri ile paylaşılarak bağış toplanması, ortada bir Kurumsal Takım olduğu anlamına gelemeyeceği gibi, bu biçimde kullanıldığı belirlenen bireysel profiller de -hakkaniyeti koruyabilmek adına- askıya alınmaktadır.

Tüm takımlara göz atmak için tıklayın…