Diğer İllerde Adım Adım

Şu anda İstanbul dışında, Ankara, Antalya, Bursa ve izmir’de de Çaylaklar antrenmanları devam etmektedir.

Antrenman yer, saat ve diğer tüm faydalı bilgilere için buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yeni şehirler nasıl katılır?

2018 itibariyle Türkiye’de 73 şehirde (aynı zamanda 25 ülkede) Adım Adım üyeleri bulunmaktadır. Bununla beraber Adım Adım’ın yapılandığı, yani kendi yerel kararlarını alan, antrenmanlarını yürüten ve şehrin Adım Adım sorumlusu olarak doğrudan Adım Adım icrası ile çalışan şehirler sadece Ankara, Antalya, İzmir ve Bursa’dır.

Neden daha fazla şehirde yok?

Öncelikle yeni bir şehir olması için olmazsa olmazlarımız var.

O şehirde;

•       İyilik Peşinde Koş platformuna en az 500 gönüllü koşucunun kaydolmuş olması gerekiyor. (neden 500? – Hiç bir zaman bütün üyelerin koşu ve katılım motivasyonu aynı olmuyor, zaman zaman 20-30 kişilik bir ekip ile antrenman yapıp bir grup havasını yaşamak için bu minimum sayı)

•       Ve en azından yarısının en azından 1 kere tam anlamı ile (en az 4 kişiden bağış almış) yardımseverlik koşusu yapmış olmasını istiyoruz. (neden? – biz bir koşu grubu değiliz, biz egzersiz yapmayı seven, toplumdaki sorunlara duyarlı ve duyarlı olmanın yanı sıra bu sorunları çözmeyi isteyen insanların bir araya geldiği bir grubuz ve bu ruhu baştan yaratmak için baştan koşu ruhu ile değil, yardımseverlik ruhu ile başlaması şart)