Eker I Run

EKER I RUN 2019

Heyecanlıyız, sponsorlarımızdan Eker tarafından 6 yıldır organize edilen Eker I Run’a bu yıl Uludağ’dan inecek olan Türkiye’nin ilk yokuş aşağı maratonu ile birlikte 42 km kategorisi de eklendi.

Hangi STK için iyilik peşinde koşacağınıza karar vermediyseniz, şöyle buyurun

Eker I Run’da yardımseverlik koşusu yapacak olan STK’lar: Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği – LÖDER, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı – EÇEV, Gönüllü Hareketi Derneği, Koruncuk, TEGV; TEMA, Türk Eğitim Vakfı – TEV, Tohum Otizm Vakfı, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

—————————————————————————-

Online kayıtlar 1 Ekim’e kadar devam edecek.

Dilerseniz 4-5 Ekim’de Eker Meydan’daki yarış alanında da kayıt yaptırabilirsiniz.

Daha önce Adım Adım ile yardımseverlik koşusu yapmış bireysel koşucular %30, kurumsal takımlar %35 indirim imkanı ile  Eker I Run’a kayıt olabilirler.

Kayıt sırasında ilgili alana ipk.adimadim.org’da profilinizi oluşturduktan sonra belirlenen numaranızı İPK123456 şeklinde girmeniz yeterli.

Eğer en az 5 kişiden oluşan kurumsal takımınızla katılacaksanız Eker I Run’a, ‘Kayıt’ tuşu altındaki ‘Kurumsal Kayıt’ dokümanını doldurmayı unutmayın.

—————————————————————————-

ADIM ADIM TSHIRTLERİ KOŞUDAN ÖNCE DAĞITILACAK!

Eker I Run yardımseverlik koşusu kampanyanız için en az 5 kişiden bağış toplamış olanlar
t-shirtlerini yarış alanında kurulacak Adım Adım standından alabilecekler.

—————————————————————————-

HATIRLATMALAR!!!

Yarıştan birkaç gün önce ve yarış günü neler yapmalıyız?  

!!!Bu bilgiler genel bir yarış günü için hazırlanmıştır, her mesafenin kendine özgü hazırlık ihtiyacı olabilir.!!! 

 Yarıştan Önce

 1- Eğer bir arkadaşla koşmaya alışkınsanız, çevrenize / gruplara sorun, yarış günü için arkadaşınızı belirleyin.

 2- Göğüs numaranızı içeren yarış kitlerinizi 04.10.2019 Cuma Saat:12.00-20.30 – 05.10.2018 Cumartesi  Saat:11.00-18.30 – Pazar Saat 08:30-10:30 Eker Meydan’dan alabilirsiniz (bunun için yanınıza kimlik almayı unutmayın).
42 km kitleri Cuma ve Cumartesi günleri dağıtılacaktır!!!
Kitlerinizi aldıktan sonra alanda kendinizi aşırı yoracak kadar kalmayın. Son 48 saat fiziksel yorgunluğa neden olabilecek aktivitelerden kaçının. Mümkünse çok fazla ayakta kalmamaya çalışın.

 3- Beslenmenize dikkate edin, alışkanlıklarınızı değiştirmeyin. Ağır veya alışık olmadığınız yiyeceklerden, alkolden kaçının. Uygunsa karbonhidrat ağırlıklı beslenin. Bol bol su için.

4- Cumartesi gecesi yatmadan yarış için gerekli her şeyi (ayakkabı, Adım Adım / STK tişörtü, göğüs numarası, şort/tayt, çorap, çengelli iğneler, şapka, güneş kremi) hazırlayın. Daha önce kullanmadığınız ya da çok az kullandığınız ayakkabılar seçmeyin. Göğüs numaranızı tişörtünüze iliştirin.

5-Yarış günü için hava durumunu takip edin ve kıyafetinizi buna uygun olarak seçin. Kalın parçalar yerine ekleyip çıkarabileceğiniz daha ince katlar olsun. Pazar sabahı havanın 20-24 derece aralığında açık ve güneşli olması bekleniyor, Adım Adım / STK tişörtlerimizle koşabiliriz!

6- Yarışa Bursa’dan katılacaksanız, Eker Meydan Bursa Ray Nilüfer istasyonuna 8dk yürüme mesafesindedir. İstanbul’dan katılacaksanız, Pazar sabahı saat 7:00 de Budo ile Mudanya’ya gelip oradan ücretsiz servis verecek olan BURULAŞ ile Eker Meydan’a ulaşabilirsiniz.

7- Yarış parkurundaki su istasyonları hakkında bilgi edinin.

8- Yarış parkurundaki tuvaletlerin yerlerine bakın ve yanınıza her ihtimale karşı bozuk para da alın.

9-  Çanta teslim ve alma ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibi, unutmayalım.

Start öncesi: Kıyafet çantaları Eker Meydanda 8:30 itibari ile vestiyerde teslim alınacaktır.
Koşu Sonrası: Kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında Eker Meydanda vestiyerden teslim alınacaktır. 

Önemli: Sadece Kit çantanızdan çıkan yarış çantaları teslim alınacaktır.

Yarış Günü

10- Güne her zaman alışkın olduğunuz tarzda bir kahvaltı ile başlayın. Yiyeceklerinizi dikkatli seçin. Bünyenizin alışık olmadığı, özellikle yağlı, sindirimi uzun sürecek yiyeceklerden ve fazla yemekten kaçının.

Örneğin; sabahları sağlam bir kahvaltı yapmaya alışkın değilseniz ve buna rağmen yarış sabahı bu alışkanlığınızı değiştirirseniz, yarışı tuvalette sonlandırma olasılığınız artacaktır. 🙂

11- Cep telefonunuzun şarjının tam olarak dolu olduğundan emin olun.

12- Yanınıza enerji için biraz kuru yemiş veya meyve alın. Start öncesinde atıştırabilir ve su içebilirsiniz.

13- Start alanındaki tuvaletler başlangıç saatine 10dk kalana kadar çok kalabalık olur, kendinizi ona göre ayarlayın.

14- Koşudan önce mutlaka ısınma hareketleri yaparak hem vücudunuzu ısıtın, nabzınızı hazırlayın.

15- Cildiniz uzun koşularda sürtünmeden tahriş oluyorsa yarış sabahı body glide / vazelin uygulayın. Erkek koşucular, göğüs ucu koruyucu kullanıyorsanız yanınıza almayı unutmayın.

Yarış Sırasında

16- Yarış başlangıcı biraz düzensiz olur, yarışa başlarken bütün algılarınız açık olsun.

17- Heyecanınız yürümenize engel olabilir ama yarış sırasında gerektiğinde 1-2 dakika aktif yürüme yapabilirsiniz. Yarışı daha iyi bir sürede ve keyifle bitirmenizi sağlayabilir.

18- Su istasyonlarını iyi kullanın. Özellikle ilk yarışınızsa su istasyonlarını yürüyerek geçin. İstasyon bölgelerinin ıslak ve kaygan olabileceğini unutmayın.

19- Koşarken zikzak yapmaktan kaçının. Mümkünse aynı çizgiyi takip edin. Zikzaklar yarışınıza chip’in ölçemediği mesafeler ekler.

20- Koşu bitiminde bağışçılarınızla paylaşmak için bir finiş fotoğrafı çektirmeyi unutmayın.

 Yarış Sonrasında

21-Yarış bitiminde mutlaka esneme egzersizleri yapın. AA Antrenörleri, kendi yarışlarını bitirdiğinde Eker Meydanda esneme yaptıracaklar, gruplara katılabilirsiniz.

22- Üzerinizi değişin, kendinizi soğuktan ve rüzgardan koruyun.

23- Su ve besin depolarınızı doldurun.

24- Bitişte arkadaşlarınızla rahatlayın.

Son olarak her şeye (hava / kalabalık vs) hazırlıklı olun ve hiçbir şeyin o gün aylarca birlikte antrenman yaptığınız arkadaşlarınızla koşmaktan ve bunu iyi bir amaç için yapacak olmaktan alacağınız keyfin önüne geçmesine izin vermeyin. Pazar günü bu kez 6  farklı proje için hep birlikte keyifle İYİLİK PEŞİNDE KOŞACAĞIZ!

—————————————————————————-

1 Sorunuz Olursa şuradayız: iyilikpesindekos@adimadim.org

——————————————————————————-

ULAŞIM, YARIŞ ALANI VE KAYITLA İLGİLİ TÜM DETAYLAR İÇİN…

Tıklayın, her şeyden haberdar olun.